Dynamické vkládanie meta hodnôt do šablóny v Elementore

Na jednom nemocničnom webe som dostal okrem iného požiadavku, vytvoriť formulár na predpisovanie receptov. Išlo o jednoduchý formulár a poliami meno, priezvisko, dátum narodenia a správou. Vytvoril som teda v Elementore novú šablónu s formulárom. 

Následne som túto šablónu vložil pomocou vstavaného elementor shortcode do obsahu stránky, resp. do popisu ambulancie.

Neskô však prišla požiadavka, aby tento formulár bol aj na podstránke inej ambulancie, s tým rozdielom, že údaje z formulára sa majú odoslať na inú adresu a tiež popis formulára ma byť mierne odlišný. Mohol som teda jednoducho vytvorit kópiu spomínanej šablóny s formulárom, kde by som upravil email a popis. Avšak keďže naozaj nerad vytváram duplicity, a okrem toho aj samotný význam šablón spočíva v ich univerzálnosti, resp. viacnásobného použitia na viacerých miestach, rozhodol som sa pre trochú iné riešenie.

Dynamické značky

Elementor obsahuje tzv. “dynamic tags” (dynamické značky), vďaka ktorým môžeme do jednotlivých častí elementov vkládať dynamický obsah, napr. aj z meta hodnôt príspevkov. Vytvoril som teda pre typ príspevkov predstavajúci ambulancie nový metabox s meta políčkom “recept_email” a “recept_text”.

Následne som už len upravil šablónu formulára, konkrétne hodnotu e-mailu, na ktorý sa majú údaje z odoslať. Cez ikonku dynamických značiek som vybral možnosť “Post Custom Field” a v nastaveniach tejto značky som zadal hodnotu “Custom key” kľúč meta pola “recept_email”.

Picture of Roman Kraiger

Roman Kraiger

Zakladateľ agentúry Pixeler, vášnivý cyklista, programátor a občasný bloger.

Páčil sa Vám tento článok?

Odmeňte ho páčikom.

alebo ho zdieľajte medzi priateľmi na:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *